ANLAŞMALI KASKO

ANLAŞMALI KASKO

Anlaşmalı kasko şirketinizden yedek anahtar teminatını alabilirsiniz peki ama nasıl ?

Otomobil kasko şirketlerinin aralarındaki rekabetlerden ötürü belirlemiş olduğu çeşitli promosyonlar vardır.Örnek vermek gerekirse mesela yol yardım, oto kurtarıcı veya ücretsiz cam değişimi gibi çeşitli avantajlar sunmakta bunların yanı sıra tüm kasko şirketlerinde geçerli olan yedek anahtar hakkınız bulunmaktadır.

Bu hak da yıllık bir defaya mahsus teymin etmek üzere yedek anahtar ve kayıp anahtar durumu için size bir bütçe belirlenmiştir kimi aracın limiti 500 TL kimi aracın limiti ise 2.000 TL bu tutarları anlaşmalı kasko şirketinizin size vermiş olduğu poliçenin altında görebilirsiniz.

Tarafımızdan sizlere yapılmış olan hizmetlerin faturasını kasko bütçeniz dahilinde alabilirsiniz ve  kasko şirketine beyan ettiğiniz zaman tarafımıza vermiş olduğunuz ücreti en geç bir ay içerisinde temin edebilirsiniz

Daha Fazla Detaylı Bilgi İçin İletişim Bilgilerimizden Bize Ulaşın

Benim başıma gelmez dediğimiz bazı olaylar maalesef hepimizin başına gelebiliyor. Hayatın yoğun koşturmacası içinde bazı eşyalarımızı bir anlık dalgınlıkla kaybedebiliyoruz. Bu eşyalardan biri de en çok kullandığımız araçlarımızın anahtarları olabiliyor. Daha da kötüsü ise; ne kadar önlem almaya çalışsak da asıl veya yedek anahtarın çalınmasına kimi zaman engel olamayabiliyoruz.
Bu tür durumlarla karşılaştığımızda ilk anda panik yapabiliyoruz. Kendimizi üzmeden önce her şeyin bir çözümü olduğunu hatırlamakta fayda var. Kaskonuz varsa aracınızın anahtarı kaybolduğu ya da çalındığı zaman yararlanabileceğiniz teminatları ve ne yapmanız gerektiğini bilmek içinizi biraz da olsa rahatlatacak.
İşte size kasko sahiplerinin anahtarı kaybolduğu veya çalındığı bir durumla karşılaştığında bilmesi gerekenler:

Anahtar Kaybı Teminatı Nedir?

Ek teminatın alınması kaydıyla, Kasko poliçesi ile sigortalı aracın anahtarının kaybolması ve/veya çalınması halinde araç güvenliğinin sağlanması amacıyla yapılan kilit sisteminin değiştirilmesi, anahtarın kopyalanması veya yeniden kodlanması masrafları teminat altına alınabilmektedir.

Kasko Sigorta Poliçesi İle Araç Anahtarının Kaybolması Veya Çalınması Sonucunda, Aracın Alarm Ve Merkezi Kilit Sisteminin Değiştirilmesi İçin Yapılan Harcamalar Karşılanabilir Mi?

Ek teminatın satın alınmış olması kaydıyla , Kasko Sigortası Genel Şartları A.4.12. maddesine istinaden; zor kullanma veya gasp sonucunda veya sigortalının kusuru olmaksızın araç anahtarının üçüncü şahıslar tarafından ele geçirilmesi sebebiyle, sigortalı aracın güvenliğinin sağlanması amacıyla, mevcut anahtarların yeniden kopyalanması, alarm ve/veya immobilizer türü uyarı sistemlerinin kodlanması, komple kilit mekanizmasının/kontak setinin değiştirilmesi masrafları, teminatınıza dahildir.

Aracımın Anahtarını Kaybettim. Ne Yapmalıyım?

Anahtarın kaybolduğuna/çalındığına dair polis tutanağı hazırlatılarak sigorta şirketine başvurulmalıdır. Poliçede anahtar kaybı teminatı var ise, anahtar yapımı ve kilit sisteminin değişimi masrafları poliçeden karşılanır.